Ювентус и Барселона съвсем очаквано си осигуриха място на осминафиналите в Шампионска лига, макар от груповата фаза да остават още два кръга.

В компанията на далеч по-скромните Динамо (Киев) и Ференцварош, едва ли е имало съмение, че двата европейски гранда ще окупират челните две позиции.

Барселона го стори след разгром с 4:0 над Динамо в Киев, докато Ювентус се измъчи, но все пак се добра до успех с 2:1 над Ференцварош в последните секунди на мача.

Така след 4 изиграни мача, Барса е напърво място с 12 точки, Юве има 9, докато Динамо и Ференцварош са на дъното с по една точка.

Тази вечер каталуците бяха оставили Лионел Меси и голяма част от титулярите си у дома, но въпреки това нямаха никакви трудности в украинската столица.

Барса тотално контролираше събитията на терена, но имаше сериозни трудности с достигането на положения през първата част, която завърши без попадения.

Това обаче се промение през вторите 45 минути. Американският национал Сержиньо Дест даде тон с дебютния си гол за каталунците, а датчанинът Мартин Братвайт добави още две попадения, за да убие интригата в Киев.

Крайният резултат оформи появилият се от пейаката Антоан Гризман в заключителните секунди.

Далеч по-интересно бе в Торино, където Ювентус бе на секунди от шокираща издънка срещу унгарския шампион Ференцварош.

"Бианконерите" все пак спечелиха с 2:1, като героят бе Алваро Мората с гола си в 92-ата минута.

Незнайно как испанският нападател бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле, а пък макар и не особено убедителен, ударът му с глава мина между краката на вратарят.

Резултатът в мача бе открит от унгарците, когато Мирто Узуни завърши страхотна контраатака.

Все пак това посъбуди италианския шампион, а кой, ако не Кристиано Роналдо даде тон за получилият се обрат.

В 35-ата минута португалецът стреля мощно извън наказателното поле, вкарвайки за 1:1. По този начин той се разписа в 15-и пореден сезон в турнира Шампионска лига.

Макар до края Ювентус тотално да надигра унгарските си гости, чисти положения почти нямаше, като в самия край на мача изглеждаше, че нещата отиват към сензационно 1:1.

Тогава обаче дойде ударът с глава на Мората, който разби мечтите на Ференцварош за сензация.