Кристиано Роналдо бе звездата на вечерта при победата на Ювентус над Лацио с 2:1.

Португалската суперзвезда на "бианконерите" набързо вкара и двата гола за победата, подарявайки решителен успех на тима си по пътя към деветата поредна титла.

Преди прекъсването на първенството заради пандемията, именно Ювентус и Лацио бяха замесени в битката за титлата, но ужасната форма на "римските орли" в последните седмици ги изхвърли от нея.

Интер и Аталанта обаче продължиха да преследват Юве, а днешният успех даде на Роналдо и компания преднина от 8 точки, при оставащи четири кръга до края.

Първата част не предложи множество интересни моменти, но пък и двата тима уцелиха по веднъж гредата. За Юве това стори Алекс Сандро с глава, докато в края на полувремето удар на Имобиле бе спрян от страничния стълб.

С началото на второто полувреме обаче Кристиано Роналдо взе нещата в свои ръце и в рамките на три минути отбеляза два гола.

Португалецът стреля мощно, като ударът му се отби в ръката на Бастош. Ситуацията бе преразгледана чрез ВАР заради съмнението дали играта с ръка е в наказателното поле, а повторението потвърди правилното решение на рефера - дузпа.

Едва ли е изненада за някого, че Роналдо взе топката и хладнокръвно превърна наказателния удар в гол.

Само три минути по-късно Юве организира страхотна бърза атака. В нея основната роля бе на Пауло Дибала, който останал на отлична позиция, предпочете да подаде към Роналдо и португалецът се разписа на рпазна врата.

Така той увеличи головата си сметка в Серия "А" на 51 гола, вкарани в рамките на два сезона. Той се превърна и в едиснтвеният играч, вкарвал над 50 попадения в Италия, Англия и Португалия.

Португалецът също достигна до 50 гола в Италия за 61 мача, докато досегашният рекорд се държеше от Андрий Шевченко, който се нуждаеше от 69 двубоя с екипа на Милан.

С днешните си две попадения, Кристиано също така изпревари Чиро Имобиле в надпреварата за голмайсторския приз.

Роналдо изпусна още няколко чудесни шанса да оформи своя хеттрик, като вероятно доста съжалява за пропуските си.

В 83-ата минута безумно неразбирателство между вратаря и отбраната на Ювентус, доведоха до дузпа за Лацио, след като Бонучи фаулира Чиро Имобиле.

Голаджията на Лацио бързо се изправи и взе топката, за да изпълни дузпа, а нервният Роналдо усилено даваше съвети на своя вратар Войчек Шчесни.

Не знаем дали вратарят го послуша, но той все пак уцели правилният ъгъл, но не успя да вкара топката. Имобиле вкара за 2:1, а дуелът помежду им продължава, след като имат по 30 гола през сезона.