Надеждите на Кристиано Роналдо да завърши сезона с голмайсторския приз в италианското футболно първенство почти угаснаха, след като португалецът не успя да се разпише при шокиращата загуба на Ювентус с 0:2 в гостуване срещу Каляри.

Така той остана с 31 гола и четири зад Чиро Имобиле от Лацио, а до края на сезона остава само още един кръг.

Каляри, 13-и в класирането, изненада шампионите още в осмата минута, когато 20-годишният нападател Лука Галиано вкара центриране на Федерико Матиело за 1:0. Това бе неговият първи гол за отбора. В добавеното време на първата част пък Джовани Симеоне преодоля Джанлуиджи Буфон за 2:0.

Роналдо вкара гол през първото полувреме, но той бе отменен заради засада. Португалецът и целият отбор на Юве бяха опазени от Каляри през втората част и така мачът завърши 2:0.

Загубата бе шеста за "бианконерите" през сезона, като всичките се получиха при гостувания. Едва за първи път от септември те не успяха да се разпишат в мач от шампионата.