Кристиано Роналдо отново бе големият герой за Ювентус, вкарвайки два гола за трудната победа с 2:1 над Сампдория.

Така италианският шампион изпрати 2018-а без поражение в Серия "А" и с комфортна преднина на върха.

Мачът започна блестящо за домакините, които водеха в резултата след по-малко от две минути игра.

Чудесен дълъг пас на Дибала намери Роналдо, който само я чукна встрани и с техничен удар от границата на наказателното поле откри.

Изненадващо гостите взеха инициатива след гола и заиграха доста по-добре.

Така се стигна до 33-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката удари ръката на Емре Джан.

Главният рефер се допита до ВАР и в крайна сметка отсъди дузпа, от която Куалярела изравни.

В 65-ата минута системата за видео повторения отново трябваше да се намесва, този път в полза на Юве.

Отново имаше игра с ръка, но този път дузпата бе за домакините, а Кристиано Роналдо я реализира.

Това бе негово 12-о попадение от началото на сезона.

До края Ювентус уверено контролираше мача, но Рикардо Сапунара с чудесен удар смълча трибуни, вкарвайки за 2:2.

Минута по-късно обаче ВАР отново се намеси, голът на Сампдория бе отменен заради засада и Ювентус се поздрави с победата.