Кристиано Роналдо за втори път в своята кариера имаше честта да бъде капитан на Манчестър Юнайтед, но този факт не донесе успешно начало на новата 2022-а за тима.

"Червените дяволи" претърпяха разочарование, като загубиха с 0:1 от Уулвърхемптън у дома.

Това бе първият случай от 1980-а, в който "вълците" печелят на "Олд Трафорд", а в днешният двубой те влязоха след двуседмична пауза без мачове заради многото заразени, които имаше в състава.

Паузата обаче се отрази положитлено на играчите на Уулвс, които изиграха силен мач, а в неговия край португалец, но не Роналдо, успя да открадне шоуто.

Това бе 35-годишният добър приятел на Кристиано - Жоао Моутиньо, който с отлично насочен удар от границата на наказателното поле, в 82-ата минута донесе изненадващата победа на своя тим.

Моутиньо със сигурност развали вечерта на своя съотборник от националния тим Роналдо, който с капитанската лента на ръка очакваше това да бъде неговият мач.

Предишният случай, когато Роналдо успя да изведе състава на "червените дяволи" с лентата бе в началото на 2008-а, когато в мач срещу Болтън той също така вкара и двата гола за победата с 2:0.

Днес Кристиано бе доста тих на терена, като единственият по-интересен миг около него бе в средата на втората част. Тогава португалската суперзвезда се разписа, но още в реално време се видя, че той е в засада, която страничният рефер отсъди.

Снимка: Getty images

Преди този миг Бруно Фернандеш изтърва най-добрият шанс за Юнайтед, когато от няколко метра нацели напречната греда.

Малко след това и гостите от Уулвърхемптън нацелиха гредата, но не от чист шанс, а от пряк свободен удар, изпълнен от друг португалец - Рубен Невеш.

Общо взето всичко интересно на терена днес правеха португалците, общо 10 на терена.

Такъв бе и вратарят на Уулвс - Жозе Са, който в последната секунда на мача спаси пряк свободен удар на Бруно Фернандеш, за да запази резултата 1:0.

Така двата тима вече са съседи в класирането. Манчестър Юнайтед е седми с 31 точки, Уулвърхемптън е осми с 28 пункта.