Милан постигна ключов обрат в битката за титлата, побеждавайки при гостуването си на Верона с 3:1 в мач от 36-ия кръг.

"Росонерите" взеха четвърти пореден успех в Серия "А" и така отново са на първата позиция - с актив от 80 точки и две пред основния конкурент за трофея Интер. Верона остава девети с 52 точки.

Първото полувреме бе много динамично, като и двата отбора на правиха пропуски преди откриващия гол. Той дойде в 38-ата минута, когато Давиде Фараони бе точен след подаване на Данко Лазович.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ >>>

Милан вкара важен изравнителен гол в продължението на първата част. Рафаел Леао свърши перфектна работа на аут линията и подаде на празнуващия своя 22-и рожден ден Сандро Тонали, който вкара за 1:1 на празна врата.

В 49-ата минута Леао надбяга защитата на съперника и отново подаде на Тонали, който отбеляза за втори път без да бъде притесняван от опонентите - 2:1.

Милан си реши мача в 86-ата минута. Резервата Алесандро Флоренци вкара много хубаво попадение с удар от воле. Така Милан е на две победи от титлата, а те трябва да дойдат в мачове срещу Аталанта и Сасуоло.