Челси постигна драматична победа над Тотнъм с 6:3 след изпълнение на дузпи и се класира за финала за Купата на лигата.

"Сините" спечелиха с 2:1 в редовното време, но Тотнъм имаше аванс от 1:0 след победата в първия мач, а регламентът в турнира означаваше изпълнение на дузпи веднага след края на редовното време, без продължения.

При дузпите домакините от Челси не сбъркаха, вкараха и четирите си изпълнения, докато играчите на Тотнъм направиха два пропуска и със само две реализирани дузпи отпаднаха от турнира.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Челси имаше сериозно игрово предимство през целия мач, но то бе най-осезаемо през първата част.

Домакините доминираха изцяло и се оттеглиха на почивка с 2 гола аванс, а преднината можеше и да е по-голяма.

Резултатът откри Нголо Канте в 27-ата минута, когато негов удар премина между краката на двама играчи в бяло и вратарят Газанига, за да влети във вратата.

10 минути по-късно неудържимият Еден Азар получи топката от Сезар Азпиликуета и вкара за 2:0.

Тотнъм обаче започна вихрено втората част и бърз гол на Фернандо Йоренте с глава върна "шпорите" в играта.

До края Челси имаше няколко добри шанса, но не отбеляза и се стигна до дузпи.

При тяхното изпълнение грешници бяха Ерик Дайър и Лукас Моура от тима на Тотнъм, които пропуснаха, а безгрешните изпълнение на играчите в синьо ги пратиха на финал.

Там ги очаква шампионът Манчестър Сити, а мачът е на 24 февруари на "Уембли".