Русия победи Турция с 2:0 и направи огромна крачка към спечелването на групата си в Лигата на нациите.

Руснаците са първи в групата със 7 точки, като могат да бъдат изместени единствено от Швеция, при положение, че скандинавците спечелят убедително оставащите си два мача, единият от които е именно срещу Сборная.

Тимът на Турция от своя страна отново не успя да се справи с този съперник, срещу когото няма победа в историята си.

Снимка: АР/БТА

Резултатът на стадиона в Сочи бе открит след 20 минути игра, когато бившият младежки национал на Германия - Роман Нойщадер откри.

Роденият в семейството на немец и рускиня играч, бе най-съобразителен в наказателното поле след ъглов удар, когато топката удари гредата, а той я довкара.

Мачът се развиваше равностойно, с лек териториален превес за Турция, но по-опасни положения в полза на Русия.

Така се стигна до 78-ата минута, в която влезлият малко по-рано Денис Черишев реши мача.

Играчът на Валенсия засече центриране на Головин и направи резултата 2:0.

До края Русия имаше няколко шанса да направи успеха си класически, но резултатът остана непроменен.