Галатасарай загуби с 2:3 домакинството си на Порто в последния шести кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

Турският шампион не успя да спре серията на съперника си, която вече начислява 12 поредни победи. Португалците започнаха много силно и поведоха с гол на Фелипе Аугусто в 17-та минута, а в 42-та Муса Марега от дузпа направи 2:0.

Галатасарай върна един гол преди почивката чрез точно изпълнена дузпа на Софиан Фегули. В 57-та минута Серхио Оливейра направи 3:1 за Порто, а осем минути по-късно Ерен Дердьок намали на 2:3.

Фегули изпусна дузпа за турците след това и пропускът ги лиши от поне точка в двубоя. Те обаче остават на третата позиция с четири точки и ще играят Лига Европа напролет.

В другия сблъсък от тази група Шалке победи с късен гол за 1:0 Локомотив Москва и изхвърли съперника си от европейските клубни турнири. Точен бе Алесандро Шьопф и московчаани остават последни с три точки. Шалке е втори в групата на пет точки зад първия Порто.