ЦСКА победи при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България.

Отборът на Люпко Петрович не се затрудни срещу 12-ия във Втора лига и доминираше в хода на целия мач, като вкара едно попадение през първата част и две през втората.

Руснакът Денис Давидов вкара първия си гол за "армейците", а две попадения добави шотландецът Тони Уот, който вече има четири гола за ЦСКА.

"Червените" поведоха в 20-ата минута на срещата. Руснакът Денис Давидов реализира в едва втория си мач за тима след хубав финт и изстрел от границата на наказателното поле.

Малко след това руснакът бе много близо до втория си гол, но с подобен удар нацели страничната греда.

В 54-та минута ЦСКА стигна до втория си гол. След центриране от фаул на Греъм Кери, Антъни Уот изпревари защитник и стреля точно с глава.

Само осем минути по-късно Уот вкара и с крак. Той бе изведен зад защитата и някак изненадващо премина покрай вратаря с топка в крака преди да вкара в опразнената врата.

Най-добрият шанс за домакините дойде в 79-та минута, когато силен удар на Деян Христов бе спасен от вратаря Бусато.

Царско Село е първият елитен отбор, който отпадна от надпреварата за Купата на България. Столичани изненадващо загубиха с 0:3 при гостуването си на втородивизионния Кариана (Ерден).

Черно море победи със същия резултат при гостуването си на Ботев (Ихтиман). В сряда и четвъртък са останалите мачове от турнира.