Реал (Мадрид) постигна рутинна и безпроблемна победа по пътя към титлата в Ла Лига.

Кралският клуб победи Хетафе с 2:0 и се откъсна с 12 точки на върха в шампионата, про оставащи седем кръга.

Едва ли вече някой се съмнява, че Реал ще е шампион на Испания, а в това темпо Кралете ще могат да гарантират титлата си само след три кръга.

Градското дерби срещу Хетафе се оказа един от най-лесните мачове за Реал през сезона. Видео от двубоя вижте на MAXSport.live.

Момчетата на Карло Анчелоти контролираха случващото се на терена от първата до последната минута, а двата гола бяха най-малкото, с което Хетафе можеше да се размине.

Резултатът откри Каземиро в края на първата част, а Лукас Васкес в 68-ата реши всичко в двубоя.

Така Реал вече е хванал титлата с едната ръка, остават само три победи до нейното официализиране. Хетафе пък е на 14-ото място и ще трябва да се потруди, защото е само на четири точки от опасната зона.