Европейският клубен шампион Челси направи важна крачка към четвъртфиналите на Шампионска лига.

Лондончани победиха френския шампион Лил с 2:0 у дома, в първата осминафинална среща помежду им.

Въпреки атрактивния футбол и смелата игра на гостите от Лил, опитът и по-голямата индивидуална класа в състава на Челси оказа решаващо влияние, като английският тим сякаш рутинно достигна до комфортния успех.

Огромно влияние изигра силното начало от страна на домакините, които бяха неудържими в първите минути, а седем след началото на мача, Кай Хаверц успя да открие с глава след центриране от корнер.

След попадението Лил опита да изравни и имаше няколко чудесни шанса, но сякаш в тези мигове се изчерпаха и възможностите на французите да търсят сензация на "Стамфорд Бридж".

Общо взето решителният миг в мача дойде след час игра, когато Нголо Канте пусна отличен пас към Пулишич, а американският национал вкара за 2:0.

Това съвсем успокои мача и Челси успя да удържи комфортния си аванс. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Той ще бъде нужен на лондончани преди реванша след две седмици във Франция, защото за него няма да могат да пътуват неваксинираните състезатели на европейския клубен шампион.

На този етап не е ясно кои са те, но треньорът Томас Тухел съобщи, че отсъстващите ще бъдат повече от петима.

Дори и при тези обстоятелства обаче не би трябвало да очакваме сензация на френска земя.