Английската легенда Уейн Рууни изглежда не е фен на Килиан Мбапе. Или поне не на поведението на младата френска суперзвезда. Голмайстор №1 в историята на Манчестър Юнайтед се изказа доста остро по адрес на Мбапе заради поведението му спрямо другите две големи имена в редиците на Пари Сен Жермен - Лионел Меси и Неймар.

Столичани спечелиха с 5:2 срещу Монпелие през уикенда, а Мбапе пропусна дузпа след малко повече от 20 минути игра. Малко преди края на първото полувреме парижани получиха още един шанс да вкарат от 11 метра, като зад топката застана Неймар, но той вкара едва след разправия с френския си съотборник, който отново искаше да изпълни наказателния удар.

"23-годишно хлапе избутва Меси... Не съм виждал по-голямо его в живота си досега. Някой трябва да напомни на Мбапе, че когато Меси бе на 23, вече имаше четири "Златни топки", коментира англичанинът, който в момента е треньор на Ди Си Юнайтед в САЩ.

Случката, за която Рууни говори, е от същия мач - камерите уловиха как Мбапе закача с рамо Меси, преминавайки край него.

Младият французин подписа космически договор с ПСЖ по-рано през годината, но от началото на сезона остава на заден план след Неймар, който несъмнено е №1 за отбора. 30-годишният бразилец, който е спряган за напускащ, има пет гола и три асистенции в три мача досега. Меси пък се е разписал три пъти в три мача и е асистирал веднъж.