Черно море прати Левски в тежък нокдаун с 2:1 насред София, и то със знаменит обрат. И то - след като цяло полувреме гостите играха с човек по-малко след пресиленото изгонване на техен футболист.

Успехът на "морето" е паметен - той идва след 62 години без победа на този стадион, в който период варненци са записали 44 поражения и 10 ремита при гостувания на "сините". Тази безкрайна сякаш серия завърши тази вечер при необясними обстоятелства, поне от гледна точка на левскарите.

Всичко вървеше отлично за тях и тимът на треньора Георги Тодоров се устреми към победата след три мача без такава в първенството. Мартин Райнов вкара с глава в 20-ата минута, след като Найджъл Робърта добре му свали топката при центриране. Левски играеше стабилно и Черно море нямаше голово положение до почивката, като гостите изглеждаха неуверени.

Точно, както традицията на този терен повелява, те вървяха към поредния неудачен като резултат мач за тях.

В добавеното време на първата част съдията Георги Кабаков извади пресилен втори жълт картон на Илиан Илиев, който посегна и извърши нарушение в центъра на терена, но - рутинно такова.

Решението бе прието с бурно недоволство и от футболиста на гостите, а и от баща му Илиан Илиев, който е наставник на Черно море.

Снимка: Bulphoto

След почивката обаче 11-те "сини" напълно необяснимо изпуснаха инициативата срещу 10-те от гостите. Черно море стигна до първа опасност в 50-ата минута, но удар на Васил Панайотов отиде над гредата.

После дойде изравняването - пас отдясно по земята стигна до Матиас Курьор и той изравни. Нападателят е нещо като кошмар за Левски, споменът за неговия победен гол в полза на същия тим срещу "сините" от финала за Купата на България преди 5 г. едва ли е избледнял за някой левскар. И изведнъж мачът стана друг.

Домакините опитаха натиск, Робърта изпусна положение, спасено от Иван Дюлгеров. Но това се оказа единствената ситуация до края за напълно безидейния "син" тим.

А при контраатака в 69-ата минута Исмаил Иса прати пас зад гърба на отбраната на Левски, Панайотов се откъсна и вкара с лекота край Николай Михайлов - 1:2 след комбинация на двама бивши играчи на "сините"!

До края домакините нямаха нито сили, нито аргументи, а публиката невярващо гледаше към игрището. След четири поредни мача без победа, Левски е 10-и в класирането с 11 точки от 10 мача. Меко казано, представяне, недостойно за гранд, пък дори и в тежката финансова ситуация на клуба.

След три поредни поражения навън, Черно море взе въздух и вече е пети с 14 точки.