ЦСКА постигна трудна, но заслужена победа при гостуването си на Монтана с 2:1 в среща от 12-ия кръг на българския футболен шампионат.

Това беше първи успех от четири мача насам като гост за "червените" в първенството и девети пореден срещу този съперник в родния елит.

Акцентът от срещата до голяма степен не бе случващото се на терена, а това извън него. Столичният отбор имаше събрана агитка от фенове, които скандираха и дори бяха подготвили хореография, въпреки противоепидемичните забрани.

Армейците бяха и причината влак на БДЖ да намали скоростта си заради ограничената видимост от запалените факли.

Отборът на Даниел Моралес стигна до успеха след автогол на Реан Сенханджи и гол на Али Соу, а точен за монтанчани бе Николай Минков. Гостите доминираха и имаха повече шансове за гол, които изпуснаха. Това можеше да ги вкара в неприятна за тях ситуация в края на мача.

Снимка: БТА

ЦСКА поведе в резултата още в деветата минута след автогол. Остро центриране на Греъм Кери беше отклонено от Реан Сенханджи в собствената му врата за 0:1.

В 12-ата минута ЦСКА направи хубава контраатака и Тиаго намери нападателя Ахмед Ахмедов, който видя как негов удар по земя е спасен прекрасно от Марин Орлинов.

В 31-ата минута "червените" имаха още един много изгоден шанс. Тиаго центрира от аут линията и Рафаел Енрике от перфектна позиция прати топката над вратата след удар с глава.

Най-добрата възможност за Монтана през първата част дойде в 43-ата минута. Владимир Айтов намери Стефан Каменов в наказателното поле, но последният стреля твърде неточно.

ЦСКА започна много силно втората част и вратарят на домакините Марин Орлинов направи страхотно двойно спасяване след удар на Ахмед Ахмедов с глава и след това опит за добавка.

Снимка: БТА

В 71-ата минута Орлинов направи още едно супер спасяване след удар на резервата Джером Синклеър.

Пет минути по-късно обаче Али Соу изглеждаше, че решава всичко в мача и сложи край на головата си суша след асистенция на Тиаго.

Само че Монтана отвърна още в ответната атака. Николай Минков се разписа с добавка след две последователни спасявания на Густаво Бусато.

В 89-ата минута стражът на ЦСКА спаси точките за своя отбор със спасяване при удар на Сергей Георгиев от малък ъгъл.

С победата ЦСКА събра 21 точки и се изкачи до третото място в шампионата. Монтана записа четвърти пореден мач без успех и е 11-и с 12 точки.