Интер оглави италианската Серия "А" и пет кръга преди края на шампионата заема полпозишън в битката за Скудетото.

"Нерадзурите" удариха с 3:1 Рома на любимия им Жозе Моуриньо, убедително преминавайки през на теория най-сериозния си тест по пътя към защитата на титлата.

По този начин шампионите излязоха с точка пред градския си съперник Милан в класирането, като до края на сезона имат пет решителни двубоя, при спечелването на които втората проедна титла ще бъде факт.

Болоня, Удинезе, Емполи, Каляри и Сампдория са оставащите пет съперника на Интер, заради което днешното дерби срещу Рома бе смятано за преломен момент.

Този преломен момент обаче не се оказа кой знае колко сложен за играчите в черносини екипи, които с изключително силна игра успяха съвсем заслужено да стигнат до успеха.

При това "нерадзурите" свършиха своята работа за 52 минути игра, след което спокойно доиграха срещата и спестиха сили за оставащите мачове. Видео вижте тук.

В последните около 20 минути на мача дори тифозите пееха различни песни за своя герой от близкото минало Жозе Моуриньо, който днес не успя с римските си "вълци" да развали празника на "Сан Сиро".

След равностойни начални минути празненствата започнаха при изминаването на половин час игра, когато Чалханоглу изведе Дъмфрис, а нидерландецът успя да открие резултата в полза на Интер.

Десет минути по-късно Марсело Брозович навлезе в наказателното поле, освободи си чудесна позиция и стреля, правейки резултата 2:0 още до почивката.

И макар Рома да започна много силно втората част, опитвайки се да преобърне развоя на мача, Лаутаро Мартинес направи 3:0 след корнер и така още в 52-ата минута сложи край на интригата в този двубой. До края той просто се доиграваше, макар в последните минути Хенрик Мхитарян да успя да върне един гол във вратата на домакините.

Интер има още пет финала в шампионата, както и един срещу Ювентус за Купата, в преследването на така чакания дубъл.