Лудогорец победи с 4:2 Хонвенд Будапеща във втората си контрола на турска земя. Дебют за шампионите на България направи Пламен Илиев, а друго ново попълнение Адриан Попа успя да се разпише.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Левски и българския футбол Иван Вуцов, който почина днес на 79-годишна възраст.

През второто полувреме за Хонвед игра бившия защитник на ЦСКА Тончи Кукоч, който записа асистенция.

В 8-ата минута Тишлер бе изведен сам срещу Браун и с плътен удар откри резултата. Лудогорец изравни в 11-ата минута. Сисиньо бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Козмин Моци реализира ос шут в долния десен ъгъл.

В 16-ата минута Натанаел се разписа, след като опитът му за центриране мина през куп от играчи и спря в мрежата.

Новото попълнение Адриан Попа се разписа в 33-ата минута за 3:1. Той получи извеждащ пас в наказателното поле и с диагонален удар се разписа.

На почивката Тони Здравков пусна нови 11-е футболисти на терена. Дебют направи Пламен Илиев.

В 56-ата минута Тончи Кукоч центрира към Доминик Чип, който от няколко метра не остави шансове на Илиев.

В 81-ата минута лудогорец реши всичко в този мач, след като Вандерсон намери Лукас Саша на дясното крило, а той центриране към Якуб Шверчок, който с глава намери мрежата.