Лестър победи с 2:0 Тотнъм като гост и се изкачи на второ място във временното класиране на Висшата лига.

За мениджъра на "лисиците" Брендън Роджърс това е първи успех в осемте мача, в които до момента той се е изправял лице в лице с Жозе Моуриньо.

Гостите започнаха по-активно, а Фофана, Мадисън и Варди пробваха късмета си. Тотнъм отговори с добра възможност пред Сон, който останал в чиста позиция реши да подава вместо да стреля към вратата на Шмайхел.

В добавеното време на първата част Серж Орие изблъска в гръб Фофана в наказателното поле. Съдията Крейг Поусън след справка с ВАР отсъди дузпа. Джейми Варди бе точен и даде аванс на Лестър.

След подновяването на играта на терена се появи Гарет Бейл, който замени Ндомбеле.

В 48-ата минута Джъстин изведе много добре Мадисън, който простреля Лорис. След намесата на ВАР попадението обаче бе отменено.

В 59-ата минута Лестър стигна до втори гол, след като Варди засече на далечната греда центриране на Олбрайтън, след което топката срещна коляното на Алдервейрелд, който я прати в собствената си врата.

Така "лисиците" задминаха своя съперник в класирането и се изкачиха до второто място, като събраха 27 точки - с две повече спрямо "шпорите".

В друг мач играч по-рано Брайтън и Шефийлд Юнайтед завършиха наравно 1:1.