Първата сензация през пролетния дял на първенството е факт, а тя дойде още във втория мач.

В него отборът на Крумовград победи Ботев (Пловдив) с 2:1 и по този начин записа дубъл през сезона срещу "канарчетата".

Любопитното е, че на практика и в двата случая Крумовград победи Ботев на негов терен. В разгара на лятото това се случи със същия резултат 2:1 на "Колежа", а пък днес новакът в елита удари Ботев на базата му в квартал "Коматево", където домакинства от началото на сезона.

А очакванията бяха съвсем различни, защото Ботев завърши есенния дял от шампионата като отборът в най-добра форма, също така подсили и състава си, но всичко през новата 2024-а започна разочароващо.

Още в шестата минута Алекс Колев откри резултата за Курмовград, след като с мощен диагонален шут реализира срещу един от бившите си отбори.

В средата на първата част обаче бе време за новото попълнение на Ботев да блесне. Голмайсторът на Първа лига - Георги Николов, успя майсторски да си изработи дузпа, която самият той вкара, за да ознаменува дебюта си с "жълто-черната" фланелка с гол.

Снимка: БТА

През втората част Ботев направи всичко по силите си да стигне до победата. Играчите на символичните гости направиха няколко пропуска, а пък два техни гола бяха отменени заради засада.

Противно на всичко случващо се на терена, в последната минута от редовното му време Крумовград получи шанс да изпълни дузпа.

Вратарят Матвей Игонен майсторски спаси пряк свободен удар, но при добавката Алекс Колев стреля с глава, а запътилата се към вратата топка се спря в ръката на Дилан Мертенс.

Георги Кабаков бе категоричен и посочи бялата точка, като освен това показа резонен червен картон на Мертенс.

А зад топката застана Алекс Колев, който бе точен и с втория си гол в мача донесе победата за Крумовград.

Така новакът в елита събра 27 точки на деветото място, с две по-малко и позиция зад днешния си опонент Ботев.