Столичният Локомотив измъкна щастливо равенство при гостуването си на Арда в Кърджали.

Двата тима завършиха наравно 1:1, което бе доста нелогичен резултат с оглед съотношението на силите и показаната игра на терена.

Арда бе доста по-активният тим, който създаде редица положения, докато Локомотив отправи само един удар за 90 минути игра, но той се оказа с цената на една много ценна точка.

Герой бе бразилецът Октавио, който 10 минути преди края бе на точното място, за да превърне центрирането на Рапосо в гол.

В момента на гола Арда вече водеше в резултата, но основната заслуга за това не бе на атакуващите играчи на кърджалийци, които тази вечер се скъсаха да пропускат.

Попадението за домакините падна след автогол на гръцкият бранител Йоргос Кацикас, който в 52-ата минута засече центрирането на футболист на Арда в собствената си врата.

Иначе през първата част с пропуски се отчете Спас Делев, а през втората Коконов и Йорданов също изпускаха, а трябва да отчетем и няколкото блестящи намеси на вратарят на Локомотив - Александър Любенов.

Със сигурност "железничарите" ще са доволни от ремито, защото излъгаха своя противник, който бе явен фаворит преди мача.

Така след пет изиграни мача, отборът на Локомотив има пет точки, колкото има и тима на Арда, който обаче е и с мач по-малко.