Ливърпул не спира с победите в невероятната си поредица, която стигна вече 16 успеха без прекъсване.

С 1:0 на мокрия терен на коравия новак Шефийлд Юнайтед, лидерите във Висшата лига отмъкнаха трите точки и вече имат пълните 21 от 7 кръга.

Отборът на Юрген Клоп не бе блестящ, като дори на моменти изглеждаше задъхан срещу смелите домакини. Садио Мане нетипично пропусна две невероятни положения още преди почивката - при първото не уцели топката сам срещу вратаря, а после от 3 м стреля в гредата.

Юнайтед имаше 2-3 опасни ситуации, без да стига до чисти положения. Но не отстъпваше в битката и бе нареден отлично по терена тактически.

В 60-ата минута получи и най-доброто си положение, но Анди Робъртсън блокира с тялото си удар, който можеше да влезе във вратата на Адриан. Това бе и големият шанс за новака.

Клоп пусна на терена четвърти нападател - Дивок Ориги, за да хвърли всичко за успеха. Той дойде с гол на Джорджиньо Вайналдум в 70-ата минута с много късмет. Холандецът стреля от въздуха, но топката отиде в средата на вратата, където бе Дийн Хендерсън - стражът на домакините. Той обаче изпусна мократа топка през краката си и - 0:1.

Голът сякаш свали напражението от гостите, те имаха още две страхотни възможности, но Мохамед Салах изпусна.

С победата Ливърпул прави серия от 16 поредни успеха във Висшата лига, започнала на 3 март. В календарната година, отборът на Клоп е с 20 победи, 4 равенства и едва едно поражение, дошло на 3 януари.

Втори е Манчестър Сити, който изостава на 8 т., но по-късно днес може да свали пасива до 5, ако спечели навън срещу Евертън.