Барселона е на четвъртфинал за Купата на краля в Испания, след като с 3:0 в реванша заличи пасива от Леванте (1:2 в първия мач).

Усман Дембеле вкара два гола с немалка доза късмет и след асистенции на Лео Меси.

При първото попадение в 29-ата минута аржентинецът изведе френското крило срещу вратаря, а защитник опита да изчисти топката, но я изстреля в крака на Дембеле. Оттам тя отскочи в мрежата.

Вторият гол дойде само две минути по-късно с нова прекрасна асистенция на Меси към Усман, който обаче избяга твърде встрани при опита да заобиколи вратаря. Стреля леко и топката се заплете в краката на стража Фернандес Абанскета, за да влезе по странен начин в мрежата.

Меси реализира за 3:0 в 54-ата минута, овладявайки пас на Дембеле, след което завърши с елегантен удар с външната част на обувката. Правил го е толкова пъти, че изглеждаше рутинно и лесно.

Барса е сред последните 8 в турнира, където защитава трофея. Всъщност, това е надпреварата на каталунците, които имат четири поредни титли в нея!

За последно някой детронира Барса за купата през април 2014 г., когато Реал спечели финала срещу големия съперник.

От онзи ден преди почти пет години, Меси и компания не са отпадали от Купата на краля в два мача или на финал.