Интер постигна втора домакинска победа в Група "D" на Шампионска лига, като надви австрийския шампион Залцбург с 2:1.

Така "нерадзурите" на Симоне Индзаги поне временно поведоха в групата с актив от 7 точки, след като преди това победиха Бенфика у дома и направиха равенство с Реал Сосиедад в гостуване.

Точно изпълнена дузпа на Хакан Чалханоглу през второто полувреме се оказа решаваща, като тя дойде само минути след изравнителен гол на Залцбург.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ТУК >>>

Снимка: AP/БТА

Италианският тим като цяло обаче показа своята поsловично добра игра в защита и успя комфортно да задържи аванса си, като освен това прагматично се насочва към място на елиминациите. Макар да е още твърде рано то да се счита за гарантирано. Залцбург все пак остава трети с три точки, след като в миналия кръг шокира Бенфика като гост. По-късно днес португалците приемат и Сосиедад.

"Нерадзурите" можеше да бъдат наказани още в четвъртата минута, когато проспаха атака на съперника, а Оскар Глух видя как ударът му е спасен от Ян Зомер в ситуация един срещу един.

Интер доминираше през първата част и заслужи своя аванс в 19-ата минута. Хенрик Мхитарян подаде на завърналия се в отбора Алексис Санчес и чилиецът реализира с удар в обратния ъгъл. Важна роля имаше и Давиде Фратези, който макар и без да иска пропусна топката.

Домакините намалиха оборотите в началото на втората част и бяха логично наказани след прекрасна атака на австрийците. Роко Шимич получи дълъг пас, подаде на Мауриц Кяегор, а датчанинът отклони за Оскар Глух. Израелецът отправи след това супер удар от движение за 1:1.

Отговорът обаче беше мигновен. В 62-ата минута Интер получи дузпа за наруешение на Гурна-Дуа срещу Давиде Фратези. От бялата точка се разписа Хакан Чалханоглу.

В 82-ата минута Интер вкара трети гол чрез Лаутаро Мартинес, но той бе отменен с ВАР заради засада на асистиращия Фратези.

Интер успя да задържи аванса си до края, а Залцбург ще има шанс за реванш на 8 ноември, когато двата тима се срещат в Австрия.