Шахтьор (Донецк) остана на крачка от велика победа над Реал (Мадрид). Украинците, които бяха призовани от треньора си да играят като войниците, защитаващи страната на фронта, взеха присърце думите му и цяло полувреме водиха на европейските клубни шампиони, но гол в добавеното време все пак донесе точка на "белите" - 1:1.

Така "лос бланкос" затвърдиха реномето си, извоювано през миналия сезон, че са крале на късните голове. Тогава нито един тим в Европа не бе вкарал повече от тях в заключителните 15 минути на двубоите си.

ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Шахтьор пък затвърди отличните впечатления, оставени при гостуването на "Сантиаго Бернабеу" миналата седмица, макар тогава футболистите на Игор Йовичевич да загубиха.

Попадението на Олександър Зубков в 46-ата минута, когато засече центриране от корнер, бе напълно заслужено предвид сърцатата игра и себераздаването на домакините както преди попадението, така и след него.

За съжаление на символичните домакини, които приеха абсолютния хегемон в турнира на неутрален терен във Варшава, съдбата намигна на Реал в петата и по принцип последна минута на продължението на мача. Тогава германска комбинация между Тони Кроос и Антонио Рюдигер завърши с попадение на втория - 1:1. Голът на Рюдигер осигури на мадридистите място в следващата фаза.

Централният защитник обаче трябваше да напусне терена, защото разкървави главата си, отбелязвайки изравнителния гол в полската столица.