Локомотив (Пловдив) взе изключително важен успех в битката за седмото място в Първа лига.

Пловдивчани победиха Берое с 2:0, като изпревариха старозагорския си противник в класирането. Локомотив вече е седми с 31 точки, на една зад шестия Славия, докато Берое е на осмата позиция с 29 пункта.

Разбира се, дори и двата тима да не успеят да се доберат до топ 6, каквито амбиции афишират, тази седма позиция ще е изключително важна, защото именно тя ще даде право на заелия я отбор да играе бараж за Европа.

Именно заради това днешният мач бе от особено голямо значение за двата тима, които сътвориха не особено зрелищна продукция, в която властваха предимно битката и нарушенията.

Футболните мигове бяха изключително малко, а един от тях дойде в 81-ата минута, когато Преслав Боруков вкара дебютния си гол за Локомотив и даде аванса своя тим.

Пристигналият в седмицата преди подновяването на шампионата Боруков се разписа с глава, засичайки отличното центриране на Умарбаев от фаул.

В самия край на ма Локомотив сложи точка на спора. Дълбоко в добавеното време се разписа и Бирсент Карагерен за крайното 2:0.

Иначе други чисти голови положения пред двете врати нямаше. Най-близо до гола от Берое бе Лебон, който десетина минути преди попаденията за Локомотив, направи отличен рейд и стреля, но ударът му мина встрани.

Снимка: БТА

Мачът бе белязан от много битка и безброй нарушения, които доведоха до два червени и девет жълти картона.

И двата тима доиграха мача с по 10 човека, като особено спорен бе червеният картон за гостите от Берое. В самия край на първата част Симеон Мечев получи втори жълт картон за наглед доста леко и безобидно нарушение. Повторенията пък показваха, че играчът на старозагорци дори не докосва противника, но при втори жълт картон ВАР няма право да се намесва.

Все пак реферът Георги Давидов изравни бройката на играчите в двата тима след час игра, когато вдигна директен червен картон на Венсан Марсел от Локомотив, макар влизането на французина да не бе категорично за гонене.