Подемът на футболния Левски в последните седмици продължава с пълна сила, като отборът на Станимир Стоилов победи категорично Пирин в Благоевград с 3:0 в среща от 25-ия кръг на Първа лига.

"Сините" постигнаха четвърта победа в шестте кръга след подновяването на шампионата и се изкачиха до петата позиция в таблицата с актив от 39 точки. С три повече е Черно море, а с три по-малко е Славия. Серия от седем поредни мача без загуба на Пирин бе прекъсната и "орлетата" остават 11-и с 27 точки.

Левски впечатли с представянето си днес и комбинативния футбол, който практикува, като големият герой е бразилецът Уелтън, вкарал две много красиви попадения. Другият гол за победителите бе дело на Илиян Стефанов и така Левски за четвърти пореден път победи Пирин с 3:0 в българския елит.

Срещата започна по прекрасен начин за "сините". В четвъртата минута бразилецът Уелтън получи топката на десния фланг и влезе навътре преди да отправи страхотен шут с левия крак и да вкара един от най-красивите голове от началото на сезона.

Снимка: start-photo.bg

Ранното попадение даде самочувствие на "сините" и те продължиха да играят силно и комбинативно. В 11-ата минута организираха хубава атака, която завърши с много неточен удар на Илиян Стефанов.

В 32-ата минута доскорошният халф на Берое отправи далеч по-качествен удар от дистанция, който беше спасен класно от Янко Георгиев. Малко след това и Хосе Кордоба пробва късмета си отдалеч, но този път топката мина на сантиметри над вратата. Последва още една опасност пред вратата на Пирин - удар на Георги Миланов по земя мина встрани.

В последната минута на първото полувреме Илиян Стефанов затвърди добрата си форма с гол във втори пореден кръг. След центриране от корнер на Филип Кръстев,

Георги Миланов отклони с глава и топката след това стигна до Билал Бари, който пък отклони към Стефанов. Последва прецизен удар и гол за 2:0.

Пирин не отправи нито един точен удар през първото полувреме и опита да промени това през второто, но много се затрудняваше. В 55-ата минута удар на Уелтън рикошира и затрудни Янко Георгиев, а Илиян Стефанов пропусна да направи добавка отблизо.

В 71-ата минута Пирин отправи първия си точен удар, когато резервата Станислав Манолев прати топката в ръцете на Николай Михайлов.

В 73-ата минута Уелтън вкара втория си красив гол, за да направи резултата 3:0. Бившият играч на Ботафого финтира двама играчи на благоевградчани и прати топката в далечния ъгъл.

Секунди след попадението фен на Пирин пострада заради една от общо три хвърлени ракети от гостуващите фенове и докторите го качиха в линейката на стадиона. Преди тази случка феновете на "орлетата" хвърлиха две бомби в собствения си сектор.

В четвъртата минута на добавеното време Левски можеше да вкара отново, но Янко Георгиев спаси удар на Сонко Сундберг с глава.