Украинският клубен футбол се завърна със своя първи официален мач от началото на войната.

Това се случи в квалификациите на Шампионска лига, където местният гранд Динамо (Киев) направи 0:0 срещу турския Фенербахче.

Мачът съвсем логично не се игра в Украйна, а в полския град Лодз, където 18 000 украинци, повечето от тях бежанци на територията на Полша, изпълниха трибуните до краен предел.

Двубоят бе символичен и много емоционален, а макар в последните месеци Динамо да бе с тотално нарушен ритъм и без официален мач от февруари насам, грандът от Киев успя да удържи турския си опонент.

Иначе в квалификациите от Шампионска лига се изиграха още четири двубоя, като два от тях бяха решени от късна драма.

В единия израелският Макаби Хайфа измъкна равенство 1:1 срещу Олимпиакос с гол в последната минута, а в другия Слован (Братислава) смълча цяла Будапеща, правейки късен обрат за победа с 2:1 като гост на унгарския първенец Ференцварош.

В турнира Лига на конференциите освен българския представител в лицето на Ботев (Пловдив) и нулевото реми срещу АПОЕЛ, имаше и още едно българско участие.

То бе на Юлиян Ненов, който прекара 78 минути на терена за черногорския шампион Сутиеска, който обаче не успя да победи първенеца на Фарьорските острови Ки Клаксвик и завърши наравно 0:0.