Барселона разроми Севиля с 6:1 на "Камп Ноу" в среща-реванш от четвъртфиналите на Купата на Краля и се класира след общ резултат от 6:3.

Каталунците набързо забравиха поражението с 0:2 в първия мач не без помощта на гения Лео Меси, който този пъти излезе като титуляр.

Аржентинецът се отчете  "само" с гол и асистенция, но отново бе главният мотор на своя отбор и го вдъхнови за звучния успех.

Барса поведе още в 13-та минута след спорна дузпа, отсъдена за нарушение именно срещу Меси. Филипе Коутиньо, който е в слаба форма, се нае с изпълнението и бе точен, за да се върна в правия път.

В 27-та минута Севиля изпусна дузпа чрез Евер Банега и това щеше да се окаже ключов момент в двубоя. Само четири минути по-късно Иван Ракитич направи 2:0 след феноменален пас на Артур, който е смятан за наследника на Шави.

Втората част започна ударно за каталунците - два гола за две минути. Филипе Коутиньо и Сержи Роберто се разписаха съответно в 53-а и 54-а минута.

Севиля изтри нулата до името си с гол на Гилерме Арана в 68-та минута, но в последните секунди Барса вкара още два пъти. В 89-та Луис Суарес бе точен, а в 92-та Меси довърши домакините след феноменална комбинация, която може да бъде описана само с думата съвършенство.

Бетис също се класира за полуфиналите след победа с 3:1 над Еспаньол и общ резултат 4:2. Вторият мач завърши 1:1 в редовното време и се играха продължения, в които тимът от Севиля вкара нови две попадения.

Четирите отбора в полуфиналите са Барселона, Реал (Мадрид), Бетис и Валенсия.