Барселона победи изключително трудно Хетафе с 2:1 на "Камп Ноу" в мач, който потвърди проблемите за отбора на Кике Сетиен.

Каталунците изиграха две много слаби полувремена в защита, а в атака Антоан Гризман направи големи пропуски, каквито зачестяват след трансфера му от Атлетико (Мадрид).

Лионел Меси и компания имаха голям късмет, тъй като гол на Хетафе през първото полувреме за 1:0 беше отменен, а през втората част Тер Щеген направи фантастично спасяване, за да опази точките.

В 23-ата минута голът на Адам Ниом за Хетафе след ъглов удар беше отменен заради нарушение. ВАР определено се усмихна на каталунците в тази ситуация, след като преди това гостите, които са трети в класирането, направиха няколко пропуска.

В 34-ата минута Барселона поведе, въпреки че изоставаше игрово. Антоан Гризман се разписа след фантастична асистенция на Лео Меси. Вратарят на гостите опита да излезе и да пресече удара, но бе прехвърлен технично.

Само пет минути по-късно резултатът вече бе 2:0. Сержи Роберто реализира след остро центриране на Жуниор Фирпо. Комбинаия между двата бека на каталунците хвана неподготвена отбраната на съперника.

В 66-ата минута Анхел върна един гол за гостите след фантастично изпълнение от воле, което остави Тер Щеген неподвижен на гол линията.

В 72-ата минута стражът обаче направи едно от спасяванията на сезона след удар от непосредствена близост. В ответната атака Гризман се отчете непростим пропуск от точката за изпълнение на дузпа. Малко след това франццузинът отново не успя да реализира от добра позиция.

До края каталунците удържаха аванса си и се изравниха на върха с Реал (Мадрид), като вече двата отбора имат 52 точки. За мадридчани обаче предстои домакинство на Селта в неделя. Хетафе остава трети с 42 точки.