Някогашният клубен шампион на Европа Нотингам Форест постигна първата си победа след завръщането си във Висшата лига.

Форест се върна в елита след 23 години пауза и постигна успех с 1:0 на своя "Дъ Сити Граунд" над приятната изненада на миналия сезон Уест Хям.

За отбора на Стив Купър това са първи три точки след завръщането в елита след загуба с 0:2 от Нюкасъл в първия кръг. "Чуковете" пък допуснаха второ поредно поражение след това от Манчестър Сити на старта.

Съвсем спокойно може да се каже, че и съдбата беше с Форест днес, тъй като победата дойде меко казано с голяма доза късмет.

Техният гол дойде в продължението на първата част след нескопосан удар на Джеси Лигнард, който рикошира в бранител. След това топката се удари и в крака на Тайво Авонийи, който изобщо нямаше намерение да отправя удар, но се записа сред голмайсторите.

Освен това гол на Уест Хям през първото полувреме беше отменен заради нарушение на Михаел Антонио.

През втората част "чуковете" изпуснаха дузпа чрез Деклън Райс, чийто удар бе спасен от вратаря Дийн Хендерсън. Освен това пряк свободен удар на гостите срещна гредата, а друг удар беше спасен от Неко Уилямс на гол линията.

Така 29 хиляди зрители, които направиха страхотна атмосфера, станаха свидетели на първата победа на Нотингам във Висшата лига.