Тотнъм и Айнтрахт Франкфурт са големите печеливши от най-завързаната група в Шампионска лига - Група "D".

Преди последния кръг не бе ясна съдбата на нито един от четирите отбора в нея - нито кой ще продължи, нито кой отива в Лига Европа или кой приключва европейското си участие за сезона.

Тотнъм надделя с 2:1 при гостуването си на Марсилия на "Стад Велодром" и по този начин спечели групата с актив от 11 точки. В миналия кръг гол на "шпорите" в последната минута срещу Спортинг (Лисабон) бе много спорно отменен заради засада, но сякаш съдбата върна дължимото на отбора на Антонио Конте и той стигна до успеха.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ДРАМАТИЧНАТА ПОБЕДА НА ТОТНЪМ ТУК >>>

В другия мач от тази група Айнтрахт Франкфурт спечели също с 2:1 като гост на "лисабонските лъвове" и така шампионът на Лига Европа продължава напред с 10 точки като втори в групата. Спортинг е трети със седем и ще играе във втория по сила турнир, а Марсилия остава последен с шест.

Олимпик поведе срещу Тотнъм в продължението на първото полувреме, когато след късно изпълнение на ъглов удар Жордан Верету центрира и на далечната греда Шансел Бемба скочи изключително високо, за да вкара карисов с глава.

Тотнъм не беше готов да се предаде и успя да изравни резултата в 54-ата минута, когато Клеман Лангле се разписа с глава след центриране от фаул на Иван Перишич.

В края на мача "шпорите" стигнаха и до крайния успех, който им донесе първото място в групата. Случи се след фантастично изпълнение на Пиер-Емерик Хойберг.

В другия мач и Айнтрахт направи обрат. Артур Гомес откри за домакините в 39-ата минута преди през второто полувреме Дайчи Камада да вкара дузпа за 1:1 в 62-ата, а в 72-ата Рандал Коло Муани реализира най-важния гол в кариерата си.

В друг мач от вечерта Ливърпул победи Наполи на "Анфийлд" с 2:0, но това не бе достатъчно да го измести от първото място в Група "А".

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ ПОБЕДАТА НА ЛИВЪРПУЛ ТУК >>>

Снимка: AP/БТА

Отборът на Юрген Клоп се нуждаеше от четири гола разлика, но все пак продължава напред като втори с актив от 15 точки, колкото има и лидерът от Неапол. Трети в групата е Аякс с шест точки след победа с 3:1 като гост на Рейнджърс. Шотландците остават последни с нулев актив.

Ливърпул вкара късни голове, като първият бе в 85-ата минута, когато след центриране от ъглов удар Ван Дайк отправи силен удар с глава. Той бе спасен, но Мохамед Салах направи добавка от близка дистанция.

В самия край на мача Дарвин Нунес вкара по абсолютно идентичен начин. Този път удар на Ван Дайк беше избит от вратаря, за да може уругваеца да добута топката за крайното 2:0.

Така Наполи бе лишен от възможността да спечели всеки един от мачовете си в груповата фаза, но остава един от най-опасните тимове на жребия за елиминациите.