Свикнали сме да слушаме за магията на Купата на ФА и да й се наслаждаваме често в надпреварата.

Днешната събота даваше вид на такава, след като Суонси поведе с 2:0 на Манчестър Сити в четвъртфиналите и се оттегли с комфортен аванс на почивката.

През втората част обаче "гражданите" обърнаха до 3:2 не без помощта на съдиите след гол от несъществуваща дузпа и победно попадение от засада.

Срещата беше изключително интересна заради драматичниет пропуски на Сити и героичната игра на съперника в защита. В някои от ситуациите просто не ставаше ясно как "гражданите" не бележат.

Втородивизионният Суонси изигра перфектното първо полувреме и вкара в 20-та минута след точно изпълнена дузпа на Мат Гримс, отсъдена за нарушение на Фабиан Делф.

В 29-та минута юношата на Манчестър Сити Берсант Целина вкара за 2:0 след фантастична атака. Сити беше в нокдаун и в целия този период пропускаше шанс след шанс.

Вратарят на "лебедите" Кристофър Нордвайт направи няколко изключителни спасявания и по чудо запазваше аванса на своите.

Това обаче се промени в 69-та минута, когато Бернардо Силва вкара за 1:2.

Сити затягаше обръча и в крайна сметка изравни в 78-та минута от дузпа. Тя бе отсъдена, въпреки че защитникът на Суонси Картър-Викърс направи шпагат срещу Стърлинг, при който игра с топката. Само че на стадиона на уелсците няма ВАР и затова ситуацията не бе преразгледана.

Агуеро стреля от дузпата, топката срещна гредата и след това крака на Нордвайт, за да влезе във вратата с уникален късмет - 2:2.

Сити продължи да натиска и да изпуска и в 86-та минута резервата Агуеро вкара победния гол. Това се случи след центриране отляво на Бернардо Силва, при което аржентинецът бе в засада.

Така Сити се класира за полуфиналите и продължава да преследва четирите възможни трофея в рамките на един сезон.

На полуфиналите също е Уотфорд, който по-рано през деня победи Кристъл Палас с 2:1 на "Викъридж Роуд".