Русенският Дунав победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Първа лига.

Това бе първи успех за русенци от август, когато тимът победи столичния Септември, а от този момент последваха 5 мача без успех.

Победата бе първа и за новия наставник Любомир Киров, за когото това бе втори мач начело на Дунав.

Решителният момент в срещата бе в 67-ата минута, когато след центриране, топката се удари в корема на Милош Петрович, а съдията реши, че има игра с ръка и отсъди дузпа.

Зад топката застана Красимир Станоев, който откри.

Гостите от Пловдив трябва да съжаляват, че не водеха в резултата през първата част, когато Бирсент Карагерен изпусна сам срещу вратаря, а Асен Георгиев уцели гредата.

След гола за Дунав, пловдивчани натиснаха своя съперник, като последните 20 минути се играха пред домакинската врата, но до гол така и не се стигна.