Българският нападател Божидар Краев имаше ключова роля за Уелингтън Финикс при равенството 2:2 като гост срещу Мелбърн Сити в мач от 4-ия кръг на първенството на Австралия.

25-годишният Краев се появи на терена в 54-ата минута при резултата 0:2, когато замени Бол. Юношата на Левски се разписа с глава малко след това, но попадението бе отменено поради засада, информира БТА.

В 79-ата минута след изпълнение на корнер Кроев игра с топката, която се отби от противников играч и попадна в Сътън, а той с мощен удар намали на 1:2. В последната минута многоходова акция на Уелингтън бе завършена от Барбарусес за 2:2.

В третата минута на добавеното време бившият играч на ЦСКА Томас Лам получи втори жълт картон и бе изгонен от игра. Финландецът играе за състава на Мелбърн.

Божидар Краев подписа за два сезона с Уелингтън Финикс в края на юни със свободен трансфер от датския Мидтиланд.