Мачът между Йоувил и Бромли от петото ниво на английския футбол бе белязан от 8 червени картона.

В случая обаче не става въпрос за корида на терена, завършила с изгонването на 8 играчи.

Нищо подобно - футболистите на тревата останаха 22-ма през целия мач, но не така се оказаха нещата при децата, подаващи топките край игрището.

Около 20 минути преди края на мача, домакините от Йоувил поведоха с 2:1. В този момент децата, които гонят топките, започнаха доста да се бавят при връщането им в терена.

Особено едно от тях, което директно отказа да даде топката на противников играч. Съдията предупреди хлапето, но минути по-късно сцената се повтори.

Това накара рефера Аарън Джаксън да покаже червен картон на детето.

В следващите минути той реши да изгони и другите 7 деца, за да си реши проблемите до края на мача,

Срещата завърши с победа за домакините с 3:1, а куриозно, в последните секунди съдията Джаксън сам се затича да подаде по-бързо топката при един тъч за гостите.