Футболният свят видя поредната луда вечер в Шампионска лига.

Тотнъм елиминира Аякс с фамозен обрат от 0:2 до 3:2, като победното попадение падна в последната 96-а минута на двубоя.

Естествено, емоциите в двата лагера бяха коренно противоположни.

От дивата неподправена радост за лондончани и сълзите от щастие, особено тези на треньора Почетино, до истинската мъка на домакините.

Още след гола, играчите паднаха на терена - невярващи.

Макар съдията да пусна още около минута и половина игра, Аякс бе съкрушен.

"Нямам думи, бяхме толкова близо", заяви треньорът Ерик Тен Хаг.

Точните думи след мача не намираха нито в лагеран на Аякс, нито в лагера на Тотнъм.

Тен Хаг допълни: "Казах на играчите на почивката, че още нищо не е свършило. Ако гредата на Зийех беше влязла... Направихме невероятен сезон в Шампионска лига. Те играха на високо ниво и това ни създаде проблеми. Не мога да намеря думи".

Звездата в отбраната - Матиас Де Лихт, сподели през сълзи:

"Може би прекалено рано повярвахме, че ще продължим напред. Знаехме, че до края на мача има минута и мислехме, че ще се справим. Просто трябваше мачът да завърши пет секунди по-рано.

А след края на мача имахме усещането, че земята под нас пропада и ние заедно с нея. Бяхме толкова близо".

Въпреки драматичния развой, младите играчи на Аякс и страхотният футбол, който демонстрираха, не оставиха нито един фен безчуствен.

Те спечелиха симпатиите на цяла Европа, но приказката им свърши болезноно, при това у дома, на "Йохан Кройф Арена".