Мохамед Салах се разписа на два пъти, а Ливърпул спечели за първи път през сезона като гост. Мърсисайдци надвиха Тотнъм в Лондон с 2:1, за да стигнат до успех далеч от дома след пет неуспешни опита преди това.

Освен това футболистите на Юрген Клоп прекъснаха серията си от две поредни загуби, които бяха от далеч по-непретенциозни съперници - съответно Нотингам Форетс и Лийдс.

Салах откри след асистенция на Дарвин Нунес в 11-ата минута, а пет минути преди почивката се възползва от грешка на Ерик Дайър, за да удвои.

Египтянинът вече е бил замесен в 19 гола във всички турнири за Ливърпул този сезон след 20 изиграни мача. Това е и второто му най-добро постижение след такъв брой мачове откакто е в клуба. По-добре се е представял единствено през 2021/2022, когато след 20 двубоя е имал участие в 28 гола.

Спърс излязоха напълно преобразени след почивката и доминираха в мача, като заслужено стигнаха до попадение, което бе дело на Хари Кейн при оставащи 20 минути до края. Иван Перишич пък бе близо до гол на два пъти през мача, удряйки по една греда през двете полувремена.

Тотнъм е четвърти в класирането на Премиър Лийг с 26 точки, а Ливърпул е осми с 19.