Евертън и Ливърпул завършиха наравно 0:0 на "Гудисън парк" в дербито на 29-ия кръг на Висшата лига.

Така "мърсисайдци" спряха историческия си съперник за първото място в първенството и вече Манчестър Сити е лидер с точка преднина, след като това не се бе случвало от много дълго време без да има разлика в броя изиграни мачове.

В антигерой за Ливърпул се превърна Мохамед Салах, който направи двата най-големи пропуски в мача - по един в двете полувремена.

Евертън изигра много силен двубой в защита и имаше своите шансове да попари съперника си през втората част, но нулевото равенство е закономерно предвид битката и себераздаването, което предложиха 22-мата на терена.

Това беше трето нулево равенство за Ливърпул в последните им четири мача, което доказва промяната във философията на Юрген Клоп - по-малко рискове и повече сигурност в защита.

"Карамелите" на Марко Силва вече в 19 поредни мача от всички турнири нямат успех над градския си съперник. Феновете им обаче останаха доволни от крайния резултат.

Първият голям пропуск на Салах дойде в 29-та минута, когато той излезе сам срещу Джордан Пикфорд и въпреки дългото време, което имаше за удар, прати топката в тялото на стража.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В 57-та минута отново Салах се озова сам срещу вратаря, но се забави и топката героично му бе избита от Майкъл Кийн. Такава ситуация се откри и пред Фабиньо в 69-та минута, но този път Лука Дин се намеси с хирургическа точност и предотврати сигурен гол.

На другата врата най-добрата възможност за "сините" бе пред Бернард, който получи успоредно на вратата подаване от резервата Ричарлисон, но не достигна топката, след като се размина на сантиметри.

Така Ливърпул вече има 70 точки и остава на една зад лидера Сити. Евертън е 10-и с 37 точки.