Брентфорд е последният отбор, осигурил си участие в Премиър лийг за следващия сезон. “Пчеличките” спечелиха финалния плейоф срещу Суонси на “Уембли” с 2:0.

Тимът игра в най-скъпия мач в световния футбол и миналия сезон, но тогава загуби от лондонския си съперник Фулъм с 1:2, а по ирония на съдбата сега “котиджърс” изпадат, докато футболистите на Томас Франк напълно заслужено се качват в елита.

И този път сълзите им са от радост, а не от мъка.

Днес Брентфорд имаше една-едничка мисия и я изпълни - триумфира, за да си осигури място в най-високата дивизия на английския футбол след 74 години чакане. И съответно да добави близо 200 милиона евро към финансите си.

Мачът започна здраво, като съдията даде първия жълт картон на играч на Суонси след само пет минути игра. След още пет вече имаше и гол, който бе дело на Айвън Тоуни - категорично най-добрият играч на Брентфорд през сезона. Нападателят, който има над 30 гола през сезона, отбеляза от дузпа за 1:0.

Емилиано Маркондес удвои с шут по земя в 22-ата минута, а той и съотборниците му категорично надиграваха съперниците си и наистина сякаш нищо не можеше да ги спре по пътя към целта.

Само минута преди това Тоуни се размина с второ попадение, след като разтресе напречната греда с фантастично воле, а топката тупна точно на голлинията след това.

За последно Брентфорд е играл в елита на Англия през сезон 1946/1947. Лондончани стават петдесетият отбор, който се класира за Премиър лийг.

Суонси така и не успя да намери сили през второто полувреме, а освен това 25 минути преди края уелсците останаха и с човек по-малко, след като Джей Фултън бе изгонен с директен червен картон.