Само 11 дни след пристигането си в Париж, Маурисио Почетино успя да грабне първи трофей в своята треньорска кариера.

Той изведе неговия ПСЖ до победа с 2:1 над Марсилия в мача за Суперкупата на Франция, изправил един срещу друг големите съперници в местния футбол.

Заради миналогодишния дубъл на ПСЖ, мачът в град Ланс не бе между шамппиона и носителя на Купата, а противопостави първите два тима във френския елит от миналия сезон. А изходът бе напълно очакван, защото шампионите от Париж грабнаха своя осми пореден и общо десети трофей от мача за Суперкупата.

Така след пет сезона в Тотнъм, където нещо все не му стигаше за трофей, Маурисио Почетино успя да усети тази радост още в първите дни на престоя си във френската столица.

Решителни за успеха на парижани се оказаха първите 45 минути в мача, в които те тотално надиграха вечния си враг.

Първо Мауро Икарди пропусна чисто положение, а след това два гола на парижани бяха отменени заради засада. И в двата случая виновник бе Килиян Мбапе, който се намираше зад отбраната на противника. Все пак логичното се случи в 39-ата минута, когато Мауро Икарди успя да открие резултата.

Първоначалният му удар с глава бе спасен от вратаря, но Икарди се оказа по-съобразителен и успя да довкара топката, която се отби и от гредата.

Снимка: АР/БТА

През втората част ПСЖ не бе толкова агресивен, но спокойно владееше топката и имаше контрол над мача.

И когато всички очакваха финалния натиск на Марсилия, Мауро Икарди изработи дузпа, която появилият се в игра за първи път от месец Неймар реализира за 2:0.

Сякаш всичко приключи в тази 86-ата минута, но играчите на Марсилия не се предадоха и чрез Дмитри Пайе върнаха един гол в последната минута от редовното време.