Астън Вила сензационно е единственият отбор с пълен актив във Висшата лига на Англия, след като удари Лестър с 1:0 като гост.

Голът дойде в последната минута - както подобава на деня в английския елит, в който всеки мач бе решен с късни попадения.

Рос Баркли, под наем от Челси, донесе успеха на Вила с удар от над 20 метра в 90-ата минута.

Мачът бе напълно равностоен и всеки от двата тима имаше отлични шансове да спечели, преди халфът да нанесе решаващия удар.

Така някогашният европейски шампион (1982-ра) е с 4 победи от 4 мача, като е втори в класирането с 12 т., с един изигран двубой по-малко от лидера Евертън (13).

Вила преди 2 седмици разби шампиона Ливърпул със 7:2 и, ако резултатът втрещява като изразителност, то със сигурност поне е ясно, че не е случаен като краен победител. Този тим определено има амбиции и е във форма на старта на новия сезон.

Неделя бе ден на късните голове във Висшата лига. В ранния мач Фулъм водеше като гост на Шефийлд Юнайтед до 85-ата минута, но дузпа да Били Шарп донесе крайното 1:1.

Тотнъм имаше аванс от 3:0 срещу Уест Хем до 81-вата минута, след което три гола донесоха реми. Като Мануел Лансини вкара за 3:3 в четвъртата минута на добавеното време.