Арда победа с 1:0 Ботев Пловдив в последния мач от деветия кръг на Първа лига. Играчите на Александър Тунчев се наложиха у дома с 1:0, а единственият гол в мача бе дело на Иван Тилев през втората част.

Двубоят в Кърджали бе решен след груба индивидуална грешка на защитника на гостите Йонас Там в 69 минута.

Той отигра нелепо топката, изрита съперников играч в опит да си я върне, а ситуацията доведе до попадение във вратата на "канарчетата". След преглед с ВАР обаче Там получи и директен червен картон за влизането си с бутоните и остави гостите с човек по-малко.

Така Арда записа четвърта победа от четири мача като домакин, докато Ботев Пловдив прекъсна серия от пет поредни успеха като гост.

В класиране кърджалийския тим е шести, докато "канарчетата" са на четвърто място и изпуснаха отличен шанс да влязат в тройката.