Анди Мъри се класира за втория кръг на турнира по тенис в Доха от сериите ATP 250 след супер обрат.

Двукратният шампион в надпреварата от 2008 и 2009 година участва с "уайлд кард" и показа на организаторите и феновете защо е заслужил тази привилегия.

Шотландецът игра фантастично на Australian Open, където победи Матео Беретини и Танаси Кокинакис, а добрата му форма продължава. Или поне проявата на характер!

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДРАМАТИЧНИЯ МАЧ >>>

Мъри победи на старта италианеца Лоренцо Сонего след обрат с 4:6, 6:1, 7:6(4). Мачът продължи два часа и 33 минути, а При 5:4 в полза на Сонего в третия сет, британецът спаси три мачбола, изравни за 5:5 и надделя със 7:4 в тайбрека.

Следващият съперник ще предложи още по-очакван мач, тъй като това е поставеният под №4 Александър Зверев, който след завръщането си от контузия никак не играе убедително.

Актуален шампион в Доха е испанецът Роберто Баутиста-Агут, който утре стартира срещу унгареца Мартон Фучович. Първи в схемата е руснакът Андрей Рубльов.