С два гола на Александър Митрович Сърбия победи Азербайджан с 2:1 като гост и еднолично оглави класирането в група А на световните квалификации в зона "Европа".

На олимпийския стадион в Баку сърбите поведоха с гол ва Александър Митрович в 16-а минута. Домакините изравниха с попадение на халфа Емин Махмудов в 59-а минута от дузпа.

Митрович вкара красиво второ попадение в 81-а минута и донесе трите точки на Сърбия, с които тимът е начело в групата със 7 точки преди мача на Португалия срещу Люксембург по-късно тази вечер.

Кипър изненадващо победи Словения с 1:0 в мач от група Н. Словенците имаха териториално превъзходство почти през целия мач на стадион ГСП в Никозия, но домакините успяха да спечелят с гол на Йоанис Питас в 42-а минута.

Резултатът е още по-изненадващ, предвид факта, че Словения победи фаворита в групата Хърватия в първия кръг.

Победата е първа за Кипър в групата и тимът излезе на второ мяасто с 4 точки.