Националният тим на Сърбия успя да удържи равенство 1:1 като гост на Германия в приятелски мач.

Двамата селекционери бяха оставили част от звездите си на пейката предвид предстоящите им квалификационни мачове след няколко дни.

За намиращия се в сериозна криза Бундестим това бе първи мач след отстраняването на опитните Томас Мюлер, Матс Хумелс и Жером Боатенг, като съставът бе доста експериментален.

Това се отрази на играта на домакините, които в началото на мача действаха неубедително и нетипично за немски тим хаотично, което предостави няколко добри шанса на Сърбия.

При първия от тях в 12-ата минута Лука Йович бе на точното място, за да открие резултата.

21-годишният стрелец на Айнтрахт (Франкфурт), който е трансферна цел на доста грандове, се възползва от щастлив рикошет и с глава насочи топката във вратата.

До края на полувремето добри шансове се откриха пред Лазович и Ляич, но те не успяха да се възползват.

Германия също имаше няколко шанса, но те бяха плод на хаоса в сръбската защита, не на действията в немската атака.

Десет минути след началото на втората част обаче се появи плеймейкърът на Байерн (Мюнхен) Леон Горецка.

Това раздвижи играта на Бундестима, който изглеждаше доста по-опасен.

Сане на два пъти пропусна сам срещу вратаря, а Гюндоган го направи на празна врата.

Снимка: АР/БТА

В 69-ата минута логичното се случи и Леон Горецка успя да изравни с хубав удар от границата на наказателното поле.

До края на мача Лерой Сане създаде няколко опасности, шансове имаше и Тимо Вернер, но резултатът се запази до края.

Мачът ще се запомни и с проявата на Милан Павков, който 20 минути след дебюта си за Сърбия, влезе ужасяващо в краката на Сане и бе изгонен, а крилото на Манчестър Сити напусна принудително терена.

За двата тима предстоят изключително тежки квалификационни мачове. Германия гостува на Холандия, докато Сърбия има визита на Португалия.