Вечерта в Лига Европа и Лига на конференциите очаквано предложи куп голове и много емоции, но сякаш всички очакваха една специална новина. А именно - завръщането в игра на сърдития Кристиано Роналдо.

Португалската звезда на Манчестър Юнайтед бе натирен да тренира с юношите в началото на седмицата заради отказа си да влезе в игра от резервната скамейка, но след това се извини на треньора Ерик тен Хаг, бе върнат в състава. Кристиано започна като титуляр за "Червените дяволи" в домакинството на молдовския Шериф и успя да се отчете с гол за тима си.

Юнайтед спечели с 3:0, след като първо Далот откри, а Рашфорд удвои в 65-ата минута. 20 минути по-късно дойде и дългоочакваният момент за Роналдо, който до този момент се бе отчел с няколко сериозни пропуска и отменен гол заради засада.

Getty Images

Победата бе осма поредна за Юнайтед във всички турнири, а в Лига Европа тимът е лидер в групата си.

Най-очакваният от феновете на Лудогорец мач - този между ХИК и Рома, донесе много емоции, но и неблагоприятен за българския тим резултат. Играчите на Жозе Моуриньо спечелиха трудно с 2:1, като събраха 7 точки в група С. Толкова има и Лудогорец, но "орлите" са пред Рома заради победата в директния двубой.

Това на практика означава, че българският шампион ще трябва да не загуби последния мач в Рим, ако иска да удържи заветната втора позиция.

Иначе на стадиона в Хелзинки Рома можеше и да се размине с победата, но получи сериозно съдийско рамо. При 1:2 великолепен гол на домакините бе отменен след намеса на VAR, но решението бе изключително спорно.

ВИЖТЕ ТУК ВИДЕО С ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО ОТ МАЧА>>>

В един от ранните мачове за деня пък Арсенал пропусна възможността да се бетонира на първото място в група "А" на Лига Европа кръг преди края, след като загуби с 0:2 от ПСВ Айндховен на "Филипс Стейдиъм". А още 3 гола за домакините бяха отменени!

Още преди седмица лондончани си бяха осигурили участие в следващата фаза, след като победиха у дома същия съперник с 1:0 и имаха нужда само от точка, за да са недостижими. Те обаче не успяха и допуснаха едва втора загуба във всички турнири от началото на сезона.

Нидерландският тим пък също си гарантира място в елиминационната фаза, тъй като по същото врем Бодьо загуби с 1:2 от аутсайдера в групата Цюрих като гост.

Вечерта донесе и повод за радост за Лацио, който победи датския Мидтиланд с 2:1 в мач от петия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

ВИДЕО С ГОЛОВЕТЕ В МАЧА ВИЖТЕ ТУК>>>

Густав Исаксен даде аванс на датчаните, но римските "орли" успяха обърнат резултата с попадения на Сергей Милинкович-Савич и Педро.

След този успех римските "орли" се изкачват на първата позиция в група "F" с актив от 8 точки, докато Мидтиланд е 4-ти с 5 пункта в своя актив.

Голям мач видя и Истанбул, където Рен поведе с 3:0 до 30-ата минута, за да допусне три ответни попадения на Фенербахче за крайното 3:3.

Куриозно, другият мач в тази група завърши със същия резултат - 3:3 между АЕК (Ларнака) и Динамо (Киев).