ЦСКА победи Черно море с 2:0 в дербито между втория и третия в класирането на Първа лига.

Преди двубоя разликата между двата тима бе само точка, но ЦСКА тотално надигра своите гости и напъло заслужено грабна трите точки. С тях "червените" дръпнаха с четири пред Черно море и се доближиха на шест от лидера Лудогорец.

Така в доста трудния и натоварен последен месец за ЦСКА, столичният гранд успя да постигне втора победа в изиграните до момента шест двубоя. А докато повечето тимове излизат в зимна почивка, то ЦСКА има да изиграе още два двубоя в следващите дни, един срещу Арда и един срещу Лудогорец.

Въпреки студеното време, снеговалежът и неприятните условия за игра, ЦСКА направи много силно първо полувреме, което се оказа и решително за изхода на мача. Резултатът бе открит в 19-ата минута, когато ЦСКА направи отлична контраатака, но се нуждаеше и от доза късмет.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Яник Вилдсхут отправи отличо центриране към Баи, който обаче от метър дистанция не успя да вкара и уцели вратаря. Топката обаче се върна в бранителя Мартин Дичев, който нямаше как да реагира и си вкара автогол.

Малко по-късно Вилдсхут и Жорди Кайседо пропиляха две много чисти положения, но все пак в края на първата част логичният втори гол на "Българска армия" падна.

Жорди Кайседо се разписа с глава, но първоначално попадението бе отменено заради засада на центриралият топката Йоан Баи. Преразглеждането с ВАР обаче показа, че засада няма и голът бе зачетен.

През втората част Черно море очаквано бе по-агресивният и активен тим, но освен един шанс пред Василев в 65-ата минута, "моряците" нямаха други сериозни положения.

ЦСКА умело затоври мача, като дори успя да поспести сили преди двата тежки теста, които ги очакват в следващите осем дни.

10 минути преди края "червените" дори получиха дузпа, но ВАР подсказа на Никола Попов, че е допуснал очевидна грешка и той преразгледа ситуацията, за да промени първоначалното си решение.

Черно море също така не успя да сътвори исторически рекорд, като след 11 мача без загуба в шампионата, най-сетне претърпя поражение.