Левски победи Ботев (Враца) с 2:0 в приятелска среща, играна на стадион "Георги Аспарухов" в столицата.

"Сините" заслужиха успеха си с много силното второ полувреме, което изиграха, на фона на безличната и мудна първа част.

През първите 45 минути гостите от Враца бяха далеч по-опасният тим, като на два пъти играчи на Ботев се озоваха очи в очи с Николай Михайлов, като в единия случай стражът спаси, а в другия ударът мина на сантиметри от страничната греда.

Второто полувреме обаче имаше коренно различен облик, като това се дължеше на далеч по-агресивната и бърза игра на футболистите в сини екипи.

Левски заигра доста по-атакуващо и започва да създава положение след положение, но всяка от тези ситуации завършваше с пропуск.

Гол вкара Рикардиньо, но пък той бе отменен заради изблъскване на бразилеца точно преди да насочи топката с глава във вратата.

И макар Станимир Стоилов да пусна няколко юноши около опитния Ивелин Попов в атака през последните 15 минути, положенията продължиха, а тогава паднаха и двата гола.

Първият бе дело на Асен Чандъров, който откри с хубав диагонален удар, а минути по-късно централният бранител Кристиан Димитров удвои с хубаво воле след разбъркване при корнер.

Това се оказа и крайният резултат в мача, а в следващите дни за Левски предстоят контроли срещу втородивизионните Витоша (Бистрица) и Марица (Пловдив).