Черно море победи Берое с 2:0 в Стара Загароа и поне временно оглави класирането на Първа лига.

След три изиграни мача, "моряците" имат актив от 7 точки, като все още не са допуснали гол в своята врата. Това им отрежда лидерска позиция, с равен актив от точки с Ботев (Враца), но трябва да отчетем, че заради евроепйските си ангажименти, Лудогорец и ЦСКА са изиграли по-малко срещи.

За първи път от седем сблъсъка между отборите на Берое и Черно море, се случва така, че гостите да победят, като варненци успяха да превземат Стара Загора след голова разлика от 0:9 в последните три мача под Аязмото.

Днес обаче отборът на Илиан Илиев демонстрира страхотна ефективност, като в рамките на 10 минути в началото на втората част успя да си осигури трите точки.

Още с първата атака през втората част Черно море излезе напред в резултата, като Васил Панайотов пусна хубав пас към Родриго, който с отлично насочен удар до гредата успя да отбележи.

Само няколко минути по-късно резултатът вече бе 2:0. Отново атака отдясно, при която този път центрирането бе високо, а вратарят и отбраната на Берое не се разбраха, топката бе боксирана право във Фасейл Касми, който удвои.

Това бяха най-добрите положения за "моряците" в мача, а с чудесната си ефективност, те се оказаха и достатъчни за победата. Черно море вкара още два гола, но те бяха правилно отменени заради засада.

Иначе Берое може да съжалява, че не поведе още в самото начало, когато младият Илян Стефанов уцели гредата.

Старозагорци, които спечелиха първите си две срещи през сезона, можеха спокойно да се върнат в мача и да завържат интригата 15 минути преди края, но в рамките на 2-3 минути изпуснаха два страхотни шанса.

Първо Кукула преодоля вратаря на Черно море, но вместо да вкара в празната врата, опита да си изпроси дузпа, а след преразглеждане с ВАР, реферите прецениха, че такава няма.

Малко след това пак Кукула стреля много добре от пряк свободен удар, но топката срещна горната греда, а след това тупна няколко сантиметра пред голлинията.

Въпреки сериозният натиск в последните минути, Берое така и не стигна до нищо повече, като регистрира първата си загуба през сезона.