Сиатъл Саундърс е новият шампион по футбол на САЩ.

В играния в Сиатъл финал, домакините победиха с 3:1 канадския Торонто, който се състезава в американската MLS.

Това бе трети финал между двата тима в последните 4 сезона, като за втори път титлата отива в Сиатъл.

През 2016-а Саундърс надвиха Торонто с дузпи за първата си титла, а година по-късно отстъпиха с 0:2.

Сиатъл е сред малкото градове отвъд океана, където футболът е обожаван от феновете, а 70-хиляди от тях изпълниха "Сенчъри Линк", за да видят заслужения успех на любимците си.

Първата част завърши при нулево равенство, а в началото на втората, Джъстин Мороу нещастно отклони удар на Лирдам в собствената си врата.

Виктор Родригес удвои със страхотен гол, а в последната минута от редовното време Раул Руйдиас реши всичко с трето попадение.

В даденото от съдията продължение имаше време за почетен гол от страна на Джоузи Алтидор, но той бе без никакво значение, защото празненствата бяха за играчите в зелени екипи.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos